SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sked 12319362
nr 1231 9362
Sked
silver, Förgylld, 1905. Längd: 23,5
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 28 januari 2019
kl 20:15:55
100 kr
150 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver